cn
Soru Sahibi
26 Ocak 2017 16:03

gözlerde ödem

Hocam merhaba. Ben 10 yıl önce hipertroid ameliyatı geçirdim. Bu hastalık döneminde gözlerimin arkasında ödem oluştu. Gözlerim halen öne doğru çıkık vaziyette. Göz arkasındaki ödemin alınıp gözlerimin geriye çekilmesi mümkün müdür?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Erdinç Aydın
Göz Hastalıkları

Troidli hastalarımızda bazen göz globunun arkasındaki yağ dokusunda değişiklikler olmakta ve (proptozise), göz küresi çıkıklığına sebeb olabilir. Medikal tedavi ile bu durumu düzeltmek pek mümkün olmamaktadır. Cerrahi tedavi uygulanabilir, tercih edilen bir yöntem değildir.

27 Ocak 2017 16:30
cn
Soru Sahibi

Çok teşekkürler ilginize. Hoşçakalın...

27 Ocak 2017 17:36
Prof. Dr. Erdinç Aydın
Göz Hastalıkları

Yine de ilaç tedavisi ile kısmi duzelme tatmin edici sonuçlar verebilmektedir, denenmesinde fayda vardır.. Geçmiş olsun.

1 Mart 2017 09:16