DH
Soru Sahibi
8 Temmuz 2018 16:18

Gözde sabitlik

Hocam merhaba 4 yaşında kızım var yaklaşık 25 gün önce düşme sonucu sağ gözünde sağa sola yukarı aşağı bakmada kisitlik oldu beyin tomografisi beyin mr hiç bir şey yok hepsi çok güzel ancak gözünde böyle bir problem oldu kızıma bakarken sanki sasilik var gibi görüyoruz ama sağ gözündeki hareket kisitligi var hakkı su anda omega 3 ve polivit vitamin kullanıyor sizin bu konuda goruslerinize istiyoruz saygılarımla kizimda ellerinizden öper.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Güngör Sobacı
Göz Hastalıkları

Öncelikle geçmiş olsun; bu konuda ilk akla gelen göz çukurunu oluşturan kemik duvarlardaki kırık/çatlağa göz dışı kasların sıkışmasıdır. Eğer yakında/uzakta çift görme belirginse lütfen en yakın göz hekimine başvurunuz. Saygılarımla

16 Temmuz 2018 11:15
DH
Soru Sahibi

Hocam merhaba görmesinde problem yok ama biraz bakarken yan bakıyor gözü tam döndüremiyor bununla alakalı ne gibi bir operasyon yapılıyor mu veya ilaç tedavisi varmidir ameliyatı varsa zor mudur yardimlariniz için teşekkürler Saygılarımla.

16 Temmuz 2018 11:55
Prof. Dr. Güngör Sobacı
Göz Hastalıkları

Bu durumda operasyon gerekebilir Şaşılık operasyonu için Prof Dr Cumhur Şener i arayabilirsiniz Saygılarımla Dr GS

18 Temmuz 2018 12:01