YS
Soru Sahibi
24 Şubat 2017 18:46

Gozde odem

Hocam annem seker hastasi yaklasik 4 senedir gozuyle ilgili sorunu var ilk once kanama oldu igne uyguladilar daha odem olusuyo nedeniyle 15 yakin igne oldu bugun tekrar konturole gittiginde odem gecmemis diyerek igne vermisler nezamana kadar vurulcak baska bi yontem yok mu cvb verirseniz sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Erdinç Aydın
Göz Hastalıkları

Sn Selda hanım, görme noktasını tutan ödemler en etkili tedavi yöntemlerinden biri olup, lazer tedavisi ile desteklenerek iğne uygulama araları uzatılabilmektedir. Hastanın şeker takip ve tedavileri düzenli kontrol altında olmalıdır( Endokrin- Dahiliye hekimlerince).

25 Şubat 2017 21:24