DM
Soru Sahibi
31 Aralık 2020 14:59

Gözde batma ve kızarıklık

Hocam merhabalar. Ben bir gece uyurken gözümdeki batma hissiyle uyandım ve gözümde kızarıklık vardı uyudum ve uyandığımda tamamen geçmişti. Yine de göz doktoruna gittim. Bende konjonktivit ve göz kuruluğu olduğunu söyledi ve refresh liquigel jel ve efemoline steril 5ml göz damlası yazdı. Ama yan etkilerine baktığımda efemoline kullanımını yapıp yapmamak konusunda kararsızım onun yerine çay koysam ya da sadece refresh liquel jeli kullansam da geçer mi acaba? Sizin bir öneriniz var mı? Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ayşen Topalkara
Göz Hastalıkları

Melis hanım geçmiş olsun. Kullanacağınız ilaçlar konusunda en iyi kararı sizi muayene eden hekim karar verir. Sizi muayene etmeden burdan tedavi önermem mesleki açıdan etik olmaz. İlaç ile ilgili kaygınızı doktorunuz ile paylaşmanızı öneririm. İyi günler

3 Ocak 2021 15:57