.B
Soru Sahibi
5 Aralık 2021 23:16

Göz Tembelliği

Hocam merhaba benim sol gözümde tembellik var. Ms şüphesiyle vep yaptırmıştım.Vep sol p100 latans uzamıştır diyor. Çift görmem oluyor arada. Ama göz doktoru bir şey yok dedi. Bir de sağ gözümü kapatıp sol ile bakmaya çalıştığımda görüntü karıncalı gibi oluyor önce sonra bir kararma oluyor hemen geçiyor eskiden böyle değildi. Aşağıda belirttiğim gibi numaralar ile askerlik açısından muaf olur muyum? Vep te uzama da var. En son ölçüm kağıdında bu şekilde SAĞ GÖZ Miyop 0,75 Astigmat 0,50 SOL GÖZ Hipermetrop 4,50/ 4,75 / 5,00 Astigmat 2,50 / 2,*** *** ** Muayene Bulgum: Sağ 10/10 görme sol tashihle 2/10 görme (+6.50 -2,00 α 15° ile). Teşekkürler.

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Ahmet Alperen Koç
Göz Hastalıkları

Göz tembelliği dışında bir hastalığınız olduğunu düşünmüyorum. Askerlik için de eşverişlisiniz

6 Aralık 2021 08:30
.B
Soru Sahibi

7nci madde B fıkrası 3üncü şıkkına göre iki göz arasında 4 diyoptriden fazla fark olan hipermetropi?

6 Aralık 2021 09:07
Op. Dr. Ahmet Alperen Koç
Göz Hastalıkları

Ben devletteyken %10 görme üstü tek gözde asker olabiliyordu. Böyle bir madde varda olamazsın. Bir an önce gir muayeneye maddeler değişmeden kurtar askerlikten😉

8 Aralık 2021 11:17