KH
Soru Sahibi
18 Şubat 2019 19:54

GÖZ KAPAĞI

Merhabalar bende göz kapağı düşüklüğü var.Çocukken 2 defa ameliyat geçirdim ama başarısız geçti.Gözüme askı uyguladılar ama bısey değişmedi.Suanda bir kaç özel doktora danıştım fakat göz kapagımın çok zayıf kuvetsız oldugunu söylediler ve ameliyatı tercih etmedıler.Olsa bile göz kapagım gece uyudugumda felan bıraz açık kalabilirmiş.Ben estetik açıdan bu durumdan çok rahatsızım.Çok doktordan randevu alıp tek tek gitmek yerıne ilk doktorlarla iletişime geçip ordan uzlasırsam randevu almak ıstıyorum sizin bu durumla ilgili dusuncelerınız neler yardımcı olurmusunuz

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Altuğ Çetinkaya
Göz Hastalıkları

Halil Bey, Keşke arzu ettiğiniz gibi muayene etmeksizin sadece mesajlar üzerinden herkese yardımcı olacak özel güçlerimiz olsaydı. Sizin durumunuzda kapağın yapısal durumu, kapağı kaldıran kasın fonksiyonu, aşağı bakış ve kapanma esnasında kapağın seviyesi, gözü kapatan kasın kuvveti, kapak kapanırken gözün yukarı hareket edip etmiyor oluşu, alt kapağın seviyesi, gözünüzün her yöne serbest hareket edip etmediği, göz bebeğinizin muayenesi, kurugöz veya göz yüzeyi problemi olup olmadığını değerlendirmeden durumunuzla ilgili yorum yapmak sağlıklı ve tutarlı olmayacaktır. Selamlarımla... Dr. Altuğ Çetinkaya

16 Nisan 2019 11:19