ÖE
Soru Sahibi
13 Ekim 2018 14:28

Göz kapağı ve adenoviral

Merhaba. 3 hafta once adenoviral konjonktivit teshisi aldım. Ilk günler bir göz kapagimi acamayacak kadar gozum sisti. Kortizonlu damla kullandım. Su an yine kontorole gidiyorum. Sorum şu: onceden bir gozumde cok hafif kapak dusuklugu vardi. Görmemi etkilemiyor. Konjonktivit sirasinda o gozum daha cok etkilendi ve sisti. Adenoviral kapak dusuklugunu kalici olarak ilerletir mi yoksa hastalik gecince dusukluk gecer mi ? Cunku o gozum eskisine gore daha da dusuk geliyor. Sorun sislikmidir yoksa dusuklugun kalici olarak ilerlemis olma ihtimali var mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Volkan Dayanır
Göz Hastalıkları

Merhaba, Adenoviral Keratokonjonktivit genellikle kalıcı kapak düşüklüğüne neden olmaz. Ancak enfeksiyon esnasında doktorunuz kontrolü altında olmanız önerilir.

1 Kasım 2018 17:28