24 Ekim 2018 11:12

Göz kapağı düşüklüğü

Müslime Hanım merhaba, 2018 mart ayından bu yana sol göz kapağımda uyandıktan sonra kısmen düzelen hafif bir düşme söz konusu. 5 ayrı göz doktoruna gittim ve görme ile bir sıkıntı olmadığını kontakt lens kullanımına bağlı olabileceğini söylediler. 2 ayrı nöroloji uzmanına gittim beyin mr, beyin mr anjiografi, emg ayrıca tek lif emf bulguları normal. Akciğer bt bulguları normal. Anti asetil kolin negatif. Yukarı bakmayla daha fazla düşüklük olmuyor. Yorgunluk, çift görme gibi durumlar söz konusu değil ama pitozis olan gözümde zaman zaman ağrı batma kızarıklık ve seğirmesi oluyor. 41 yaşında bir erkeğim. Haşimato hipotiroid için 25 mg euthrox kullanıyorum. Sizin yorumunuzu almak beni sevindirir. Ne yapacağımı şaşırdım. Bu durum neye işaret edebilir? Yanıtınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Müslime Akbaba
Göz Hastalıkları

Bazen sebebini bilmediğimiz kapak düşüklükleri olabilir.Tetkiklerinizde de düşüklüğün sebebi bulunamamış. Bu gibi durumlarda kapak ölçüm ve fotograflarınız ile sizi bir süre takip etmek gerekir. en az 6 ay süre ile değişiklik tespit edilmez ise cerrahi uygulanır. Bu gibi düşüklükler bir süre sonra düzelebilmektedir.

24 Ekim 2018 11:19