AY
Soru Sahibi
5 Eylül 2023 04:59

Göz çizdirme yaşı

Merhabalar ben 18 yaşımı yeni doldurdum iki gözümde 3.5 derece miyop,gözüm uygunsa lazer ameliyatı olabilir miyim yoksa 1-2 sene daha beklemem mi gerekiyor numaram 2 yıldır hiç değişmedi ve lens kullanıyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ümit İnan
Göz Hastalıkları

Merhaba 18 yaşını doldurmuş olmak ve son bir sene gözlük numarasında hiç değişiklik olmaması koşulu ile artık lazer olabilirsiniz. Tabi gözünüzün lazere uygun olması şartı var ayrıca. Göz muayenesi ve tetkiklerinde gözünüzü uygunsa lazer olabilirsiniz. Telefon tablet PC gibi yakın aktivitelerin günümüzde günlük hayatımızda çok yoğun yer tutması nedeni ile numara ilerlemesi bazen 20-21 yaşına kadar devam edebiliyor. Ancak sizde son 2 yıl içinde hiç ilerleme olmaması nedeniyle numaranız durmuş olarak kabul edilebilir. Sağlıklı günler dilerim

24 Eylül 2023 22:44