do
Soru Sahibi
9 Mayıs 2021 17:31

golfçü dirseği

merhabalar 20 yaşındayım uzun bir süredir medial Epikondilitim var kolumun yapısı bildim bileli böyle. uzun zaman kolumu kullanacak spor yaptım. bu aralar ağırlık kaldırma ile uğraşıyorum ve ağırlık kaldırırken 2 dirseğimide büktüğümde bir noktadan sonra dirseğim iç tarafındaki tendonlar kemiğe takılarak geçiyor yani sürtünüyor ve kütlemeye benzer bir ses çıkarıyor. araştırmalarım benim bununla yaşamam gerektiğini söylüyor ama ben bu kütlemeyi, tendona verilen hasarı en aza indirmek istiyorum acaba bunun için güzel ve kalıcı bir çözüm var mı? tendona hasar vermemek için yüksek ağırlık giremiyorum.cevaplarsanız sevinirim. kolay gelsin.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Hüseyin Güray Alın
Ortopedi ve Travmatoloji

merhaba, geçmiş olsun. bu tür ağrılar ve sorunlar tabii ki giderilebilir, ancak spor modifikasyonu yapmak gerekebilir. bu arada ağrı veren sporlardan ve işlerden uzak durun, ortopedi veya fizik tedavi uzmanına görünün, tetkikler yapılıp tedavisi planlansın. kolaylıklar dilerim. Dr. Güray Alın

9 Mayıs 2021 23:13