DA
Soru Sahibi
17 Temmuz 2018 09:02

ggt yüksekliği

hocam öncelikle saygılar sunarım ismim ahmet 40 günlük bir erkek bebeğimiz var bugün tahlil yaptırdık 11 derece civarında sarılığı var fakat LDH 269,hocam özellikle GGT 270 çok yüksek gözüküyor referans değerlerinden,TOTAL BİLİRUBİN 11,GLUKOZ6-PDEHİDROGENAZ 29 CIKTI internetten araştırdım karaciğer hastalığı belirtisiymiş bayağı korktum umarım öyle değildir değerler sizce normal mi yardımcı olursanız memnun olurum saygılar sunarım.AST 42,ALT 27,ALP 367

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hasan Ali Yüksekkaya
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Bebek’te uzamış sarılık (15 günü geçen sarılık) ve GGT yüksekliği sözkonusu.. G6PDH ENZİM EKSİKLİĞİ ERKEK BEBEKLERDE GÖRÜLEN UZAMIŞ SARILIK NEDENİDİR, ANCAK ÖNEMLİ BİR KARACİĞER PROBLEMİ DEĞİLDİR.. BAZI İLAÇLARIN ÇOCUĞA VERİLMESİ SAKINCALIDIR ..AYRINTILI BİLGİ ve İÇİN GASTRO VE/ veya Hematoloji uzmanı İLE görüşmeniz uygun olur

18 Temmuz 2018 01:02