EM
Soru Sahibi
15 Aralık 2019 17:54

Gerilim Baş Ağrısı HK

Hocam merhabalar, 4 yıldır anksiyete ve depresif bozukluk tedavisi görmekteyim, ilk rahatsizligimda midemle ilgili semptomlar ve takintilar varken, psikiyatrik tedavim sonrası o geçti, lakin 1.5 yıl önce şakaklarda ağrı, kafada ağırlık hissi ve göze vuran ağrı şikayetlerim oldu. KBB, Noroloji ve Beyin Sinir Cerrah'lari tarafindan Tomografim çekildi, (Anksiyetemden dolayı MR'a giremiyorum) temiz çıktı her klinikte çektirdigim Tomografi'ler. Ayrica EEG'de temiz çıktı bu beni biraz rahatlatmıştı ve Gerilim tipi baş ağrısı olabilir dendi Psikiyatri hekimimle görüşmem söylendi, O dönemde Lustral 50 MG ve Desyrel 50 MG kullaniyordum, fazla kilo aldığım için, o gün ki gittigim farkli psikiyatr, Lustral'i 100 MG'a çekip, ek olarak 5 MG Arifay ekleyip gonderdi. Bu tedaviden sonra 1 ay içinde şikayetlerim ortadan kalkmıştı. 6 aylik raporum bittikten sonra, bu ilaclari yazan psikiyatr başka şehire gittiginden dolayı hastanedeki diğer psikiyatr'a gittim, beni daha önceden o da muayene ettigi için, Arifay'i önermedigini, Lustral'a 100 mg'la devam edip Desyrel'i 100 MG'a çekecegini soyledi ve Arifay'i 5 bucuk aylık kullanımımdan sonra birden biraktirdi. Ardından 3-4 hafta içinde şikayetlerim tekrarladı ve bende psikiyatr değiştim. Yeni tedavime 30 mg Duloksetin Duxet'le başladık 60 a çıktık ve Haziran 2019 itibariyle. Ve son 2.5 aydır da günlük 120 MG/doz Duxet kullaniyorum. Sabah 60 , aksam 60 seklinde, ek olarak 25 MG cedrina kullaniyorum geceleri biraz uykumu duzeltmesi için. Fakat ağrılarım devam ediyor, 2-3 güne bir tekrarlıyor ve ağrım olduğunda depresif bir mod’a giriyorum, gülesim , eglenesim gelmiyor, uyku hali aliyorum, ağrı kesici içtigimde rahatlıyorum o ağırlık hissi kalkıyor kafamdan bi süreligine de olsa. Kendimi yeni yeni fizyolojik bir şeyim olmadığına, beynimde tümör vs gibi bir şeyin olmadığına, psikolojik bir baş ağrısı yaşadığıma inandırmaya çalışıyorum. Hocam gerilim baş ağrısı için ne önerebilirsiniz, lütfen yardimci olurmusunuz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hayri Okumuş
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Geçmiş olsun. Gerilim başağrısı için duloxx 30 mg 1x1 ve geralgine k 3x1 alabilirsin

22 Aralık 2019 13:30