SB
Soru Sahibi
11 Şubat 2021 10:09

Genel anestezi

Hocam günaydın kalbimde hafıf derecede mitral kapak yetersizliği var genel anestezi almamda herhangi bir sakınca var mı? Teşekkürker

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Serdar Epözdemir
Anestezi ve Reanimasyon

Günaydın. Kalp kapaklarındaki yetmezlik derecesini dökümante etmek için Ameliyat öncesi hazırlık planımızda mutlaka Ekokardiyografi ve gereksinim duymamız halinde Kardiyoloji Bakısı istiyoruz. Ondan sonra Genel Anestezi uygulanması risk değerlendirmesini yapıyoruz. Ameliyat öncesi gideceğiniz Anestezi Uzmanı meslektaşımız bunları sizinle paylaşacaktır. İyi ve Sağlıklı Günler Diliyorum.

11 Şubat 2021 10:41