TB
Soru Sahibi
26 Mart 2019 11:27

Gelişim hkk

Hocam merhaba 14 aylık oğlum var istediği bir şeyi işret ederek gösteremiyor alkış bay bay gel gel yapmıyor ama ne ifade ettiğini biliyor anlıyor yürüyor baba gel gel dede mama gibi kelimeleri söylüyor çok uğraştım ama bu söylediklerimi yapmıyor kendi istediği içinmi yapmıyor yoksa bi problem olabilirmi?

1 cevap
Cevaplar (1)
Çocuk Gelişim Uzmanı Pelin Uzun
Çocuk Gelişim Uzmanı

Merhabalar yaşına göre 3-6 kelime söylenmesi beklenir. Istediklerini dile getirmek için teşvik etmenizde fayda vardır. Bol bol sohbet edip resimli kitaplar okuyabilirsiniz. Dil gelişimi ve bilişsel gelişimi ölçmek için şehrinizde ki çocuk gelişim uzmanına görünebilirsiniz.

26 Mart 2019 11:43