gd
Soru Sahibi
6 Aralık 2018 08:20

Geçmeyen Burun tıkanıklığı

Merhaba hocam 7 aylik oğlum var burnunda 5 6 gündür hırıltı var baska ek bi hastalık belirtimiz yok emmesi yemesi keyfi iyi şükür. serum fizyolojik ile yıkayıp nefesle cekilen Aspiratörlerle aspire ediyorum sekresyon geliyo temizledikten sonra bakıyorum gözle görülür bir sekresyon yok burun bomboş temiz görünüyor ama hırıltılar geçmiyor aile hekimimiz ciğerlerini dinledi ciğerde sıkıntı yok burundan kaynakli sık sık yıkayıp aspire etmekten başka yapcak bişey yok dedi uyurken zor nefes alıyor kafasını bi saga bi sola döndürüyor hangi pozisyonda hırıltı kesilirse o noktada kaliyo oylece yavrucak. Odanin isisi da *** *** ** arasinda genelde 23hep. Nem de %38in altina düşmüyo 40 45lerde kalorifere temiz islak havlu koyuyorum nem düşecek gibi oldukca. Herşeye dikkat ediyorum ama geçmiyo bi onceki hırıltı problemimiz 4.5aydan 5 - 5.5 aya kadar baya uzun sürmüştü. Bide hocam serum fizyolojik sıkmasam da sekresyonu katı kuru değil islak salgı şeklinde hep yani kuruluk yok gibi. Ek olarak Napabiliriz hemen iyileşmesi için hocam internette bi aparat gördüm enjektörün ucuna yerleştirilen bombeli minik tırnak kadar bi aparat sanırım basınç veriyor bi delikten fiskirtarak sıkıyo oteki delikten hepsi su gibi akıyo önerir misiniz o aparatı? Napmamiz lazım teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kemal Uygur
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Sayın Gürsoy, Geniz eti olabilir. Endoskopik muayene ile değerlendirmek lazım. Geçmiş olsun.

6 Aralık 2018 14:22