ÇG
Soru Sahibi
10 Mayıs 2020 05:39

Geçici Dolgu Kırılması

Durmuş bey merhaba.Benim 4 yıl önce kanal tedavim kırılmıştı ve 2 ay önce kist olduğu söylendi.Dişimi kaybetmemem için ilaç tedavisine başlandı 1-2 haftada bir geçici dolgu ile kapatılıp tekrar tekrar 3 hafta aynı işlem uygulandı.Tam coronavirüs öncesi doktorum bana bir geçici dolgu yaptı ve 4 ay kalması gerek dedi.O geçici dolgu ufacık bir kırıldı ve arada sırada az çok kanıyor.Bunun zararı nasıldır ? Virüs yüzünden doktora gidemiyorum ve geçici dolgumda kırık olması sakıncalı diye düşünüyorum.(Yaşım 16)

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Durmuş Aşıcıoğlu
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

gökhan bey geçmiş olsun. dişindeki kırılan bölgede gıda artığı birikimi bunun sonucunda kanama olabilir o yüzden o bölgeyi iyi temizlemeniz gerekir. Öte yandan kırık bölgenin derinliğini göre dişinizde sızıntı oluşabilir. Bu yüzden mümkün olan en kısa zamanda hekiminizle iletişime geçmeniz iyi olur. geçmiş olsun

15 Haziran 2020 16:28