yy
Soru Sahibi
14 Nisan 2017 00:56

Gebe tetanoz aşı

Hocam merhaba size bir sorum olucak. Ben 32 haftalık gebeyim. Tetanoz aşısı olmam gerektiğini bilmiyordum hamilelikte. Ama hamile kalmadan 3 ay önce köpek ısırması sonucu kuduz aşılarım yapılırken 1 doz da tetanoz aşısı olmuştum. Yani hamile kalmadan 3 ay önce vurulduğum tetanoz aşısı doğumda beni ve bebeğimi korur mu ? Şuan aşı olmama gerek var mıdır ? Daha önce çocuklukta aşılarımı olmuştum ama bu son vurulduğum aşıdan önce 10 yıl geçmiş olma ihtimali var. Yine de tek doz aşı 5 sene korur mu ? Şimdiden teşekkür ederim

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Hasan Gökhan Şentürk
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

olduğunuz aşılar sizi korur

17 Nisan 2017 13:11
yy
Soru Sahibi

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Çoğu yerde tek doz aşının koruması olmadığı yazıyor. Bugun elimi çantamın metali kesti çok derin bir yara değil hemen yıkadım ama korkuyorum yine de. Hamile olduğum için de daha fazla endişeleniyorum. 10 ay önceki tek doz aşı beni böyle yaralanmalarda korur mu

18 Nisan 2017 01:47
Dr. Hasan Gökhan Şentürk
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

merak etmeyin vücut bağışıklığınız bu problemi iyileştirecektir. Şu ana yapacağınız tetanoz aşısının ilave bir faydası olmayacaktır. bu arada bebeğe zarar vermesi ihtimali mevcut...

17 Mayıs 2017 09:31