UE
Soru Sahibi
11 Ekim 2011 14:08

gebe kalamıyorum

merhaba doktor bey, 2007 yılında dermoid kist ameliyatı geçirdim lakoroskopik oldu .geçen yıl bir doktor muayenesinde 2,5-3 cm boyutunda diğer yumurtalıkta tekrar gözlendi.muayeneye gittiğim doktorlar alınmamasını hamile kalabileceğimi ve sezeryan ile alınabileceğini söylediler.Biz 1,5 yıllık evliyiz eşim 37 yaşında ben ise 32 yaşındayım.. Evlendikten 2 ay sonra korunmayı bıraktık bu süreçte de sadece 21 mart tarihinde de kızamıkçık aşısı sebebiyle 1 ay kadar korundum.Adetim oldukça düzenli 28 günde oluyor.Bu aşamada 3 doktora muayene oldum eşiminde sperm analizini istediler ve sperm analizi 2.uygulamada oldukça normal çıktı.Ben hormon testi yaptırdım değerini hatırlamıyorum ama doktor normal olduğunu söyledi.Geçen ayda yumurtalık testini uyguladım ve adetin 11.gününden itibaren 8 gün yaptım ve hiç pozitif çıkmadı.Çok endişeleniyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz.

1 cevap
Cevaplar (1)

Elif Hanım, Merhaba, öncelikle şunu bilmenizde fayda var. Sizin ve eşinizin bütün tahlil sonuçları normal olması durumunda hamile kalmamanız için bir neden yok gibi. Ancak bazen ovulasyon (yumurtlama) ile ilgili problemler olabilir. Bunun içinde mutlaka bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanının kontrolünde olmanız gerekir. Çok fazla doktor değiştirmeniz size fayda sağlamayacaktır. Bu nedenle en sağlıklı olanı bulunduğunuz ildeki üniversite hastanesi veya eğitim ve araştırma hastanesinden iyi bir hizmet alabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

11 Ekim 2011 18:18