kM
Soru Sahibi
4 Nisan 2014 12:03

G6PD enzim eksikliği

hocam merhaba benim 7 yaşında erkek evladım var.Çocuğun bademcik geniz eti ve sünnet olması gerekiyor.ama çocukta G6PD enzim eksikliği var vede mide ilacı reine bazen soğuk algınlığı ilaçlarına alerjisi oluyor bu durumda ameliyat olması sorun yaratırmı.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Volkan Yarar
Anestezi ve Reanimasyon

Merhaba Mehmet bey öncelikle geçmiş olsun, çocuğunuz için düşünülen ameliyatlarda Karaciğer enzimi olan G6PD eksikliği anestezi riskini arttırsa da günümüzde modern anestezi yöntemleri ve ilaçlarla bu risk oldukça azalmıştır. İyi bir merkezde sorun yaşamadan ameliyatı yaptırabilirsiniz. Allerjik sorunlarına yönelik te tedbirler alınır merak etmeyin.

7 Nisan 2014 10:19