sc
Soru Sahibi
28 Eylül 2015 23:59

fsgs diyet

merhaba hocam ben 20 yaşındayım 13 yıldır fsgs var fakat son 1 yılda kolesterolüm 600 e çıktı potasyum yükseldi, bun değeri 51 kreatin 1,97. siklosporin, kortizon kullanmaya başladım ayrıca tansiyon, kolesterol içinde ilaçlar kullanıyorum 4 aydır. şu anda bun değeri ve kreatin aynı seviyelerde kolesterol 450 ye düşmüş potasyum normal değerde. benim uyguladığım diyet 40 gr proteinli kısıtlı K ve P diyeti.meyve yemem kısıtlandı, yumurta, tereyağ,kuyruk yağı, kuruyemiş, baharatlar, bulgur, fasulye, mercimek, patates,yasaklanmıştı. Sizce bu durumda bana verilen listeye uymalı mıyım? Ne önerirsiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Tabii ki verilen diyeti uygulamalısınız. Zaten bu konuda danışmanınız biz değil sizi takip eden doktorunuz ve diyetisyeniniz olacak. Lütfen onlardan yardım alın.

5 Ekim 2015 10:19