om
Soru Sahibi
22 Ağustos 2019 13:27

FMF hastalığı

Hocam merhaba,20 yaşındayım 6 ay önce FMF olduğumu öğrendim doktorum büyük bir ihtimalle seni askere almazlar dedi .kafamı karıştırdı bu durum benim yardımcı olursananız sevinirim. sonuç:E148Q HETEROZİGOT / V726A HETEROZİGOT

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tuğrul Mert Kıvanç
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Selamlar. Kan testi sonuçlarından ziyade TSK klinik durumuna bakar ve heyet toplanıp karar verilir. Çok sık FMF atakları geçiriyorsan uygun bir şekilde değerlendirilir. Bol şans dilerim.

23 Ağustos 2019 09:46