7 Mart 2021 21:51

Felç afazi

Hocam merhaba annem 3 yıl önce felç geçirdi sağ tarafı ve konuşma etkilendi konuşamıyor terapiste gittik evede geldiler ama ilerleme olmadı tekrar başlasak faydası olurmu ?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar. Öncelikle çok geçmiş olsun.Annenizdeki konuşma bozukluğu AFAZİ olarak tanımlanmaktadır. Afazi hem hasta hem de hasta yakınları için zor , yoğun tedavi gerektiren bir durumdur. Erken dönemdeki yoğun müdahale ve afazinin tipine bağlı olarak iyileşme ve ilerlemeler değişiklik göstermektedir. Bulunduğunuz ildeki bir Konuşma Bozukluğu Uzmanına ulaşmanız ve gerekli değerlendirmeleri yaptırmanızda fayda vardır. Saygılarımla

23 Nisan 2021 21:13