UN
Soru Sahibi
21 Ağustos 2011 10:50

F = LENFOSİTLER AKTİF, BİR KISMI LGL MORFOLOJİSİNDE NOTROFIL % 44

F = LENFOSİTLER AKTİF, BİR KISMI LGL MORFOLOJİSİNDE NOTROFIL % 44 LENFOSIT % 44 MONOSIT % 8 EOZINOFIL 4 E = NN T = NORMAL Hocam kan testlerim sonucunda,periferik yayma testi yaptırdım.Yorumlarsanız memnun olurum Hocam rastlantı sonucu kan testi yaptırdım düşük çıktı;7 gün sonra tekrar yeniledim aynıydı.Son bir 2 aydır Travazol diye bir merhemi bacak aralarımdaki mantar için kullanıyordum. Hocam testten 2 gün önce böbrek sancımdan dolayı birer adet ağrı kesici hap ve iğne oldum. Herhangi bir rahatsızlığım ve son 15 gün içinde enfeksiyon geçirmedim Yayma testindeki sonuçlar normalmi. İlğinize şimdiden teşekkürler. Yaş-48 wbc-3,85 ly-*** *** **) Ne-*** *** **) plt-*** *** **) hct-50,*** *** **) hgb-16,*** *** **) ferritin-*** *** **) Ba 1.4 (0-1)

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Coşkun Tecimer
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Lökosit biraz düşük. Lenfosit oranı yüksek. İnfeksiyonla ilgili olabilir. Takip gerekir.

22 Ağustos 2011 12:51