cd
Soru Sahibi
18 Eylül 2015 16:19

Estetik için ne önerirsiniz?

Merhaba Onur Bey,ben 19 yaşındayım. 7 yaşındayken sol ön dişimin bir kısmı kırıldı o zamanlar pek çok kez dolgu yaptırsam da çabuk düştü. Şu an 9 yaşımda yaptırdığım dolguyu hala kullanıyorum ve 1 kere restorasyon uygulandı. Ama yine de renk değişikliği oluyor,dişim diğer dişime göre küçük ve eğri ayrıca bu görüntü hayatımı oldukça etkiliyor fakat o dolgunun küçük yaşta yapıldığı için artık kemikleştiğini düşünüyorum,normal dişlerimden bile sağlam diyebilirim. Ve yeni bir dolgu yaptırmak istemiyorum,sağlam olacağına güvenmiyorum bu yaşta implantı da asla düşünmüyorum. Sizce bu dolgulu dişin üzerine normal diş gibi lamine uygulanabilir mi? Laminelerin ömrü ne kadardır? Daha sonra tekrardan yeniletme şansım olabiliyor mu? Ya da bana önerebileceginiz başka bir alternatif var mı? Tek diş,diğerine nasıl benzetilebilir? Bu konularda beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Iyi günler dilerim...

1 cevap
Cevaplar (1)

Sevgili Damla, Dolgunun zaman içerisinde renk değiştirmesi normal bir gelişmedir. Yaşadığın sorun için imlant içeren bir planlamaya gerek görmüyorum, bu durum lamine yada benzeri restorasyonlar ile son derece yüz güldürücü bir şekilde çözülebilir.18 yaşını geçtiğin yani dişlerin gelişimini tamamladığı için bu restorasyonları yaptırmanda bir sakınca yok ve bu restorasyonlar gerektiğinde yenilenebilir. Tekrar geçmiş olsun.

18 Eylül 2015 16:35