KE
Soru Sahibi
17 Temmuz 2021 00:16

Eskiden olan olay

Hocam 11-12 yaşıma dair bir olay var cinsel oyun oynadık küçük 2 çocuğa birbirlerine dokunmalarini söyledik kendimi iğrenç hissediyorum o zamanlar cinselliği bilen her şeyi bilen bir çocuk böyle bir şey yaptıysa sapkın mıdır suçlu mudur ve iğrenç biri midir yoksa meraktan midir ve kafaya takılmaması mi gerekir ve çocuklar etkilenir mi?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, aslinda sorunuzun cevabi "piskolog psikiyatrist" çalışma alanlarina daha çok giriyor. Kisaca 11- 12 yaslarina dair kisa bir bilgi vereyim. ERİNLİK DÖNEMİ (KIZLARDA 11-13 YAŞ,ERKEKLERDE 13-15 YAŞ) Erinlik dönemi, insanın cinsiyet yeteneklerini kazandığı gelişim dönemidir. Erinlik gelişimin tek ve farklı özellikleri olan bir dönemdir. Bu dönemler kritik dönemlerdir. İki küçük çocukga gelince degerlendirmek gerekli nasil "etkilendikleri"dediğim gibi piskolog veya piskiyatrinin alanina daha yakin. Kendini suçlu ve kötü hissediyorsun. Herhangi bir piskiyatri veya piskolog ile seanslar şeklinde karşılıklı konuşarak rahatliyacagini düşünüyorum.

17 Temmuz 2021 11:39