30 Nisan 2011 13:28

eşimin 26.04.2011 tarihinde yaptırmış olduğu toraks bt incelemesinde sol me

eşimin *** *** ** tarihinde yaptırmış olduğu toraks bt incelemesinde sol meme alt dış kadranda 1 cm çapında nodüler dansitenin olduğu belirlenmiş eşim 1978 doğumlu ve göründüğü genel cerrah yapmış olduğu muayene sonucunda eşimin önemli bir şeyi olmadığını 1 sene sonra tekrar bir muayeneden geçmesinin yeterli olacağını ve şu anda bir mamaorafinin gerekli olmadığını söylemiş söylemiş ve bu nodüler dansiteyi eşimin tüp bebek tedavisi sonucu aldığı hormonlara bağlamış eşim 4 kez tüp bebek tedavisi yaptırdı ve tabii bayağı bir ilaç aldı. Eşimin zaman zaman sol memesinde ağrılar oluyor. Acaba ne yapmamız gerekir.

1 cevap
Cevaplar (1)

Genel cerrahi uzmanınca eşinizin muayenesi yapılmış. Sanırım meme ultrasonografisi de yapılmıştır. Eğer yapılmadıysa yaptırmanızı öneririm. Meme ultrasonografisi memedeki kitlenin özelliğini ortaya koyacaktır. Bence de mamografiye gerek yok. Ama Ultrasonografi mutlaka yapılmalıdır. Geçmiş olsun.

30 Nisan 2011 14:31