EA
Soru Sahibi
12 Eylül 2014 16:09

eşim eski sevgilisi ile görüştü

merhaba betül hanım ben 31 yaşındayım 4 ve 1.5 yaşında iki oğlu olan hemşire bir anneyim.8 yıllık evliyim.oldum olası öfke kontrol problemi yaşayan bir insanım.eşim 7 kızın 1 oğlu olarak el bebek gül bebek yetişmiş bir insan.bende evde her sorumlulugu uzerime alacak kadar hareketli duraganlığı sevmeyen bir insanım.ayrıca sinirli bir yapım var ve son dönemlerde en ufak seylerde bile cok bağırıyordum özellikle çocuklarıma karsı.ramazandan bu yana eşimle sorunlarımız vardı eşim öğretmen tatil oldugu içinde haliyle evdeydi.ben çalışıp yoruluyordum.izine ayrıldığımda ayrı ayrı yerlere gittik o kendi memeleketine ben annemlerin yanına.neyse eşimin evliliğimizi ilk yıllarında internette başka insanlarla görüştüğünü öğrenmiştim ve bu yüzden problemlerimiz olmuştu.ve ben bu olaylardan ötürü ona pekgüvenemiyordum yine yaparsa diye.en son ağustosta evlenmeden evvel çok sevdiği ama annesi istemediği için evlenemediği ve severek ayrıldıkları eski sevgilisi ile görüştüğünü öğrendim.o kadınd a evli ve iki çocugu var.gorusmeye kadın iki kız kardesiyle beraber gitmiş sadece konuşmuşlar.sonra eşimle konuştuğumuzda 8 yıllık evlilik sürecimizde kadın eşimi ara ara aramış seni unutamıyorum sadece sesini duyayım falan diye.şuan antidepresan kullanıyorum.eşime karşı güler yüzlü olmaya çalışıyorum ama içim içimi yiyor.ya yine konuşurlarsa ya da hala konuşuyorlar mı acaba diye.ne yapacağımı şaşırdım. başedemiyorum kendimle sürekli aklımda eşim telefonu her aldığında internete her girdiğinde içimde şüphe ne yapmalıyım.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar Ayfer hanım, endişeleriniz yersiz değil, bu durumun sizi sürekli meşgul etmesi de normal. Çalışan ve iki çocuk annesi olmanız elbette sizi yoruyor, bu duruma birde eşinizin başka bir kadın ihtimali sizi yıprattıyor, üzüyor, değersiz hissettiriyor bunlar da sizin zaman zaman öfkenizi kontrol edememenize neden oluyor. Antidepresan kullanmanız şu anki ruh halinizden dolayı sizi bir nebze olsun rahatlatıyor olabiliyor, fakat bu sadece geçici bir çözüm olacaktır. Yaşınızın genç olması, çocuklarınızın küçük olması nedeni ile size tavsiyem, bu durumu kendiniz içinizde çözmeye kalkışmayın. Bu durum sizi daha çok yıpratacaktır. Bir uzmana başvurun, önce eşinizle bu konuyu konuşmanız daha mantıklı olacaktır. Eşinize karşı açık olun ve yüzleşmeye hazır olun. Evliliğinizin daha sağlıklı devam etmesi adına ortak bir karar verip bir uzmandan yardım almanız hem sizin ruh haliniz hemde evliliğinizin gidişatı için çok faydalı olacaktır. Çok geçmiş olsun!

14 Eylül 2014 12:49