NK
Soru Sahibi
23 Haziran 2019 10:17

Erken çekilen süt dişi

Hocam oğlum 20 aylık biberon çürüğünden ön 4 süt disleri cekildi.yasi küçük olduğu için yer tutucu olmaz diye söylendi.yer tutucu kac yaşında konuyor.erken süt dişi çekimi yapıldığı için yerleri kapanırsa arkadan gelecek olan kalıcı diş çıkmakta problem yaşayacak mı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Mustafa Aydınbelge
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhaba 20 ay çok küçük bir yaş yer tutucu için. Çünkü hareketli bir yer tutucu yani takıp çıkarmalı bir yer tutucu gerekir o bölgeye ama bu yaşta kullanamaz. Ön bölgede yer kaybı çok karşılaşılan bir sorun değil ama dişli yer tutucular o bölgede estetik kaybınında önüne geçilmesi için mantıklı olabilir. Çocuğun tavrına göre 4 yaş civar yapılabilir bu tür yer tutucular.

8 Temmuz 2019 15:02