bs
Soru Sahibi
31 Temmuz 2014 17:15

epilepsi ve diyet

Hocam saygılar. 21 yaşındayım 6 yıldır depakin 500 mg epilepsi ilacını günde 1.5 şeklinde kullanıyorum. bu ilaca başlamamla kilo almam bir oldu hala veremiyorum. boyum yaklaşık 167 kilom ise 177. diyetisyene gittim gerekli tetkikler sonrası liste oluşturdu. fakat benim size sorum ara öğünlerde ve yatmadan önce çok acıkıyorum titremem oluyor hafif. listede meyve + süt ve meyve + ayran yazıyor yeterli olmuyor öneriniz nedir şimdiden çok teşekkür ediyorum doktor hanım saygılar...

1 cevap
Cevaplar (1)

Muhtemelen 6 öğün yazılmıştır. Ben hastalarıma uyanık kaldığı her 2.5 saatte bir öğün veririm. Sabah uyanınca ilk yarım saat içinde kahvaltı yapın iki buçuk saat arayla ara öğün öğle yemeği ara öğün akşam yemeği ara öğün ve bir daha ara öğün tüketecek şekilde 7-8 öğüne çıkartın.Ara öğünlerinizi meyve+ süt veya yoğurt+ 25 adet beyaz leblebi olacak şekilde ayarlayın. Günlük bir dilim ekmek hakkınızı azaltın. Daha çok doyacaksınız.

31 Temmuz 2014 18:01