AA
Soru Sahibi
6 Kasım 2018 11:30

Epilepsi hastalarının hepsi ketejonik diyet yapabilir mi

Merhaba Ben 28 yıldır epilepsi hastayım tegratol CR 400 mg kullanılıyorum sabah 1 akşam 1.5 ketejonik diyet benim için uygun mudur?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. İ. Can Çiftçi
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp , Fitoterapi

Selamlar, ilaç ile atakları durduramadığımız "ilaca dirençli epilepsi" durumlarında ketojenik diyet bir diğer tedavi seçeneğidir. Ama eğer ilaçlarınız işe yarıyor ve ataklarınızı kesiyorsa düzeni değiştirmek sizin için tehlikeli olabilir. Sizi takip eden nörolog ile beraber çalışmanızı tavsiye ederim.

2 Aralık 2018 12:45