SE
Soru Sahibi
5 Nisan 2021 07:55

Enfeksiyon

İyi gunler hocam babamda kanında yuksek intihaplanma yada enfeksiyon görüldü interneten bakınca böbrek yetmezliği vb yazıyordu ama onlardaki hicbir belirti yok babamda ama korktuğum icin soruyorum yani cnkü ne kusma var ne iştahsızlık ne halsizlik hiçbiseyi yok enfeksiyondan olunca belirti vermezmi babamda kas agrısı var bir tek

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Yavuz Özkan
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Kandaki enfeksiyon tabiri çoğu zaman çok bilmiş doktorların kullandığı enfeksiyonlarda da olan crp yüksekliği ve lökositoz gibi, çeşitli durumlarda olabilen biyokimyasal yansımalardır. Tabir doğru değildir ve enfeksiyon dışı durumlarda da bu paremetreler yükselir. Bunları hasta bazında değerlendirmek gerekir. Kan dolaşımı enfeksiyonu mümkündür bu durumda hasta ayakta dahi duramaz. Biz buna kanında enfeksiyon var değil kan dolaşımı enfeksiyonu var deriz.

5 Nisan 2021 13:22