am
Soru Sahibi
24 Mayıs 2023 03:05

Endoskopi sonuc

Hocam endoskopi sonucum Özefagus mukoza ve lümeni normal izlendi. Kardia endoskopu normal sarıyordu. Mide fundus, korpus ve antrumda mukoza hafif hiperemik ve ödemliydi. Pylor normaldi. Bulbusta multiple yüzeysel erozyonlar izlendi. Duodenum II. Kısımda mukoza ve lümen normal izlendi. Hastanın kliniği gereği antrum ve duodenum II. Kısımdan biyopsiler alındı. 1- Kronik gastrits, Mide, Biyopsi. -Aktivite (-) -Kronisite (+) -Atrofi (-) -İntestinal metaplazi (-) -Helikobakter pylori (-) Not: histokimyasal yöntem ile warthin stary ve hıd uygulanmıştır. 2-Duodenum mukozası, biyopsi -Villus Atrofisi (-) -Kript hiperplazisi (-) -İntraepitelyal lenfosit / 100 yüzey epitel hücresi: <30 -Giardia (-) Not: histokimyasal yöntem ile pas ve giemsa boyanmıştır. Sonucum bu şekilde hocam şişkinlik ve aşırı şekilde hazımsızlığım var çok az bişe yesem hemen şişkinlik oluşuyor ne yapmam lazım

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

Ciddi bir durum yok, ilaçla düzelecektir.

24 Mayıs 2023 11:07
am
Soru Sahibi

Anladım hocam teşekkürler birde ballı kurdet narıda kullansam hazımsızlığa ve gastrite iyi gelir mi hocam?

26 Mayıs 2023 12:28
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

İlaçla karıştırmak doğru olmaz, ilaç bitince olabilir.

26 Mayıs 2023 16:38