BM
Soru Sahibi
12 Ekim 2017 20:32

endodonti

İyi günler hocam.20 yaşındayım. Geçtiğimiz aylarda sol orta tarafta Yanyana iki dişime -bildiğim kadarıyla 5 ve 6 numaralı diş- kanal tedavisi yapıldı. Yaklaşık 2 ay geçti ve dişime dokunduğum zaman sızlama oluyor. Aynı zamanda kanal tedavili bu iki dişimin olduğu yerde diş etime baskı uygulayınca sızlama oluyor. Bu şikayetlerim üzerine diş hekimine başvurdum. Çene röntgeni çekildim. Ve bir sorun olmadığını kanal tedavisinin düzgün yapıldığını çok az iltihaplanma gözüktüğünü onun da çok önemli olmadığını belirtti. Benim isteğim üzerine düşük dozda antibiyotik ve ağrı kesici verdi. İlaçları kullandım ağrım geçmedi. Tekrar diş hekimine gittim. Dişlerimde bir sıkıntı olmadığını tekrar belirtti. Ama dişime hafiften vurunca sızlama hissediyorum ve dişimin içine iğne batırsam rahatlayacakmışım gibi geliyor. Sizce bu sorun ne olabilir? Ve ne yapmalıyım? Cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Yücel Yılmaz
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhabalar, Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Kök kanal tedavinizde bir sorun olmadığını tedavinizi yapan hekiminiz belirttiğine göre, hekiminize güvenenilirsiniz. Yapılsn dolgunuzda herhangi bir yükseklik olup olmadığı önemlidir. Ayyıca, gece dişlerinizi sıkmanızds buna neden olabilir. Saygılarımla...

12 Ekim 2017 21:45
BM
Soru Sahibi

Yükseklik olup olmadığını nasıl anlayabilirim ? Cevabınız ve ilginiz için teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar

13 Ekim 2017 18:39
Prof. Dr. Yücel Yılmaz
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

İyi akşamlar Bunu siz değil diş hekiminiz yapmalı.

13 Ekim 2017 20:12