cy
Soru Sahibi
15 Ocak 2016 15:51

emziren anne diş taşı temizliği yaptırabilir mi?

İyi günler Gürkan bey 40 gün önce doğum yaptım Dişlerimde (gebelikle de ilgisi var mı bilemiyorum ya) diştaşları oluştu ve dişlerim sigara kullanmamama rağmen sarardı,emziriyorum ve diştaşlarımı temizletmek istiyorum Diştaşı temizliğinin bebeğe sütten geçebilecek bir sakıncası olur mu? Cvp.için tşk...

1 cevap
Cevaplar (1)

Yeliz Hanım, bebeğiniz hayırlı olsun öncelikle. Doğum sonrası her dönemde her dental tedavi yapılabilir bizce ama yardımcı ilaç veya gargaraları süte geçtiği için kullanamazsınız. Onun dışında bebeğin veya sizin dikkat edilmesi gereken genel sağlık sorununuz yoksa tedavilerinizi yaptırabilirsiniz.

15 Ocak 2016 23:22