kt
Soru Sahibi
10 Kasım 2012 23:33

elisa anti hiv

hocam şüpheli yabancı uyruklu bir kadınla vajinal kanama anal boşalma olmayan 6-7 dakikalık bir ilişkim olmuştu.bende 26 yaşında erkeğim.. ondan sonrada başka şüpheli temasım olmadı. ilişkiden 2 ay sonra 'elisa anti hiv 1+2 sub tip 0'... 4 ay sonra 'elisa anti hiv kemiluminesans'.. 6 ay sonra 'elisa anti hiv' testleri 3 farklı devlet hastanesinde yaptırdım negatif geldi. vdrl , anti hbs hcv hbsag testleride vardı tabi 3 testtede bunlardada bir sorun olmadıgını söyledi doktor. 6 ay içinde 2 şer ay aralıklarla yapılan bu 3 test hiv virüsü açısından yeterlimidir..

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Arzu Burnaz
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

hıv virüsü , hepatit b ve sifiliz için yeterlidir. hepatit c için 6. ayda antihcv bakılması gerek.

12 Kasım 2012 00:32