KB
Soru Sahibi
19 Mart 2021 17:55

Elini yumruk ypması

Hocam merhaba 35 haftalık dogum yaptım. Kızım suan 6 aylık. Ama ellerini bas parmagı içinde yumruk yapıyor özellikle sag elini tabi açtıgı zmnlarda oluyr oyuncaklara fln uzanması iki elle oluyr el tercıhinde bulunmuyo. . Yeni yeni dönmeye basladı sayılır. Göz teması ıyı oyuncklarını elden ele gecirmesi ıyı. Boyle bir durumda CP süphesi olablır mi

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Yahya Kemal Yavuz Gürer
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

İyi akşamlar. altı aylık bir bebek, baş parmaklarını günün önemli bir kısmında yumulu tutuyor ise, CP şüphesi vardır. Çocuk nörolojinin görmesi uygun olur. Sağlıcakla kalın

19 Mart 2021 19:33
KB
Soru Sahibi

Hocam bacaklarını kaldırıp ıkı eliyle tutuyor agzına götürüyor iki elini orta hatta birlestiriyor oyuncagıyla oynaması ıyı ayaklarının üstüne basma kuvvetı guzel . Bir cp li hasta bunları yapabilir mi. Yoksa sadece parmagını oyle yapıyor dıye dırek cp süphesi mi olr yoksa norml de de bebekler yapablr mi bunu

21 Mart 2021 15:08
Prof. Dr. Yahya Kemal Yavuz Gürer
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Çocuk nöroloji bölümü görsün, siz de rahat edersiniz

18 Nisan 2021 20:01