gk
Soru Sahibi
22 Ekim 2021 01:48

Bebeğimin sol eli

Merhaba hocam dokuz aylık oğlum var sol elini az kullanması nedeniyle doktora götürdük beyin emarı istendı ve beyin hasarı olduğunu söylediler ben bu konuda biraz daha bilgi almak istiyorum sizinle mr raporunun sonucunu paylaşsam bana bilgi verirmisiniz Sonuç Sağ lateral ventirkül korpus posterior bölüm komşuluğunda periventriküler derin ak maddeden başlayarak frontoparietal bileşkede subkortikal ak maddeye doğru uzanan yaklaşık 2.8cm’lik alanı etkileyen T2-FLAIR hiperintens, T1 izo-hipointens lökomalazik değişiklikler ve konturlarda gliozis.  Difüzyon ağırlıklı sekanslarda akut iskemi bulgusu saptanmadı. Patolojik kontrastlanma mevcut değildir.  Sinüzit bulguları ve bilateral otitis media bulguları mevcuttur.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yahya Kemal Yavuz Gürer
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Bebeğinizin, geçmişini, muayene bulgularını bilmeden, yalnızca beyin mrg bulguları ile değerlendirmek yanlış olur. Yakınınızdaki bir çocuk nöroloji bölümüne baş vurmanız uygun olur. Sağlıcakla kalın

22 Ekim 2021 18:43