ÖN
Soru Sahibi
24 Kasım 2020 00:23

Eli pipisinde

Merhabalar hocam 40 aylık bir oğlum var henüz konuşmuyor çiş eğitimine başladık 1 ay önce başladığımızdan beri eli sürekli pipisinde ve hunharca mıncıklıyor bezdeyken böyle bir durum yoktu pipisini keşfettiğinden beri elini çekmiyor artık sinirlerim bozuldu ve sürekli çek elini diyorum bu durum geçicimidir yoksa bir destekmi almam lazım üroloji yada sünnet için çocuk cerrahisiyle mi görüşmeliyim yada beklemelimiyim çok çaresiz kaldım

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar Nesrin Hanım cinsiyet rollerinin farkındalığı ile birlikte bu davranış vücudun ve organların keşfini desteklediği için dönemsel olarak olağan bir durum olmakla birlikte çocuğun bu hareketi gerçekleştirdiği dönemler not edilmeli (açken mi üzüldüğünde mi tuvalet sonrası mı )de ilgisini farklı bir oyuncak oyun etkinlik vs çekmenizi öneririm aksi takdirde sert davranışlar kişilik gelişimi için olumsuz etkiler bırakabilir.Dil gelişimi süreciniz için de destek alarak ilerlemenizin uygun olacağını düşünüyorum

25 Haziran 2021 15:17