MG
Soru Sahibi
21 Kasım 2021 12:15

Ekstraatımlar

Merhaba, 3 yıldır ekstra atımlarım oluyor holter takıldı doktor ilaç bile vermedi. Ekgde aadece bir kapakta hafif çökme mi bişi varmış önemli değil dedi. Ekstralara alıştım bazen yoğunlaşıyor bazen günlerce hiç olmuyor. Beni korkutan tek şey kuş kanadı gibi çırpınma mı desem titreme seğirme mi desem bu anlık 2-3 saniye süren hızlı atımlar. Bu beni çok korkutuyor bir de ekstra atımlar göğüs ağrısı yapar mı teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar çok geçmiş olsun.. Ekstra atımlar için yapılması gereken 24 saatlik ritim holter takılarak sıklığını ve peşpeşe geliyor mu görmektir. çıkan sonuca göre ve şikayelerinizi gözönünde bulundurarak tedavi planlamak gerekebilir. Eğer 2-3 sn süren kuş çırpınması gibi atımlar oluyorsa peşpeşe erken atımlar geliyor olabilir bu durumda tedavi uygun olur aslında fakat EKO, ve Ritim holterinizi görerek uygun dozda tedaviyi ayarlamak gerekir. erken atımlar ağrı yapmaz. Sağlıklı günler...

22 Kasım 2021 11:33