YH
Soru Sahibi
19 Ağustos 2019 14:49

Ekstra sistol

Hocam iyi günler 37 yasinda tiroit hastasi bi bayanim.2.5 aydir 5 kez ayakta iken ekstra atis nobeti oldu ust uste atti defalarca sonra tasikardi olarak devam etti bu 5 ayri gun oldu ve 5 indede nabzim hizliyken oldu bu..Burada 3 ayri kardiyolojiye gittim hocam o zaman 1,2 kez olmuştu daha holter taktilar holterde ekstralar carpintilar cikti ama ekstra nöbetim olmadi cikmadi.concor verdiler ama tansiyonum zaten düşük ceyrek aliyorum concordanda sonra 3 atak oldu.Doktorlar bisey olmaz diyor ama hocam ben size sormak istedim normalde olan ekstra atislari biliyorum ama yururken olanlar tehlikeli yaziyor heryerde hocam.Kalbimde ultrasonda organik bir sorun yok hafif mpv var.1.5 yil once anjiyo olmustum normaldi.Hipotroidim birde kadinlik hormonlari Fsh yüksek tiroitten ötürü bu durumlarim var birde panigim hocam.Benim simdi yürürken ayaktayken gelen 5 ayri gün olan ekstra atis nöbetleri için ne yapmam lazim nedeninide bilmiyorum bu tehlikelimi hocam ?

1 cevap
Cevaplar (1)

Ritim holter de extra atış yüzdesi ne kadar bilmek lazım birde stres için ilac alabilirsin tiroid ilacida yapabilir extrayi

15 Eylül 2019 08:30