ÇE
Soru Sahibi
11 Nisan 2018 18:41

Ekojen odak

İyi günler hocam 23 haftalık hamileyim ve bebyimde sol veltikürde ekojenik odak cık ayrıntılı ulturasonda nette aratrdıgım kadarıyla down sendromu riski varmıs dna kanı verdim ama bu hastalık hakkında hiç bir bilhiye sahip degılım ve çok üzülüyorum bebeyimden asla vaz geçmek istemıyorum cevabınızı beklıyorum

1 cevap
Cevaplar (1)

İyi günler Eda Hanım, Down sendromu normal 46 yerine 47 kromozom olmasından kaynaklanan bir rahatsızlıktır. Mental ve fiziksel gerilik görülür. Tedavisi yoktur. Ama sizde böyle bir çocuk olma olasılığı çok düşük. Bu şekilde de yaşam devam etmektedir. Korkulacak bir rahatsızlık değil. Rahat olun. Üzülmeyin. Allah, sağlıklı evlat versin.

24 Nisan 2018 21:31