KT
Soru Sahibi
10 Aralık 2021 21:55

Efexor-Teşhis problemi

Merhabalar. Teşhisim hakkında bir husus kafama takılıyor. Özel klinikte gördüğüm ilaç tedavisinde sosyal kaygı ve OKB rahatsızlığım için Anafranil kullandım.Ancak hiçbir fayda göremedim. Daha sonra Efexor günlük 150 mg x 2 doz (300 mg) ile beklenen verimi anca alabildim.Fakat bu ilacı ücret ödememek için devlet hastanesine raporlatmaya gittiğimde teşhis olarak (f32-f34) (f38-f39) şeklinde gördüm. Bu tanı benim askerlik veya devlet memurluğuna girişimde sorun çıkartabilir mi? Hukuki anlamda bir engel yaratması endişelendiriyor. Not: Özel klinikteki doktorum, hızlı katalizör olduğumu düşünerek yüksek doz ilaç kullanmamın daha doğru olduğunu söylemişti.Düşük dozlar bana mısın demiyor cidden.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Teoman bey, Askeriye veya devlet memurluğunun yönetmelikleri farklı. Gerek duyulursa mevcut halinizle psikiyatrik değerlendirmeniz psikiyatri uzmanı tarafından yapılır. Şu anda size engel çıkartır ya da çıkartmaz demek doğru olmaz. Saygılarımla,

16 Aralık 2021 21:39