AN
Soru Sahibi
8 Kasım 2021 08:12

Düzeltmek için be yapmam gerekiyor

Merhaba, 27 eylülde erkek arkadaşımla “ilişkiye girdik ancak içe boşalma olmadı ve 8 saat sonra ertes72 içtim. Düzenli regl olan birisiyim. Reglime 9 gün kala oldu bu olanlar. Daha sonra 6 ekimde regl oldum( olmam gereken günde oldum) 5-6 gün sürdü. Ancak regl olacağım tarihe kadar ara ara lekelenme yaşadım. Şuan kasım ayındayız ve 5 i regl olmam gerekiyordu hala olmadım. Endişelenmeli miyim?“ diye sormuştum hala olmadım hamilelik riskim var mıdır? Bu kadar gecikmesi normal mi. Bazen karnım ağrıyor adet söktürücü tarzı bir ilaç mı kullanmalıyım ne yapmam lazım çok gerginim ve Tr de olmadığım için şuan doktora da gidemiyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kutay Biberoglu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Önerim ertesi günü hapı ile bozulan hormon dengesinin düzelmesi için sadece beklemeniz ve bundan sonra güvenilir bir yöntemle korunmanız. Daha çok bilgilenmek için www.drkutaybiberoglu.com, doktorsitesi / facebook / instagram / youtube biberoglu linklerinde bulacağınız video ve makalelere (CİNSELLİK, doğum kontrol yöntemleri) ulaşabilirsiniz.

8 Kasım 2021 12:36