ÇM
Soru Sahibi
6 Mart 2022 18:50

Dudakta kılcal damar

Merhabalar doktor bey, Iki yil once hatirladigim kadariyla dudagimda cikan ucugun kabuk baglamasi sonucunda kabuk yanlislikla soyuldu ve kanadi. O zamandan bu zamana cekilen fotograflari inceledigimde ayni yerde bu sure boyunca kalan 1 2 mm capinda kilcal damarin oluşturduğu kirmizi golge halinde nokta oldugunu goruyorum. Cam bir malzemeyle ustune bastirdigimda kırmızılık kayboluyor, yavasca kaldirdigimda kan ordaki minik bir kilcal damari dolduruyor. Kabarıklık yok denecek kadar az. Bahsettiğim iz ust dudağımda orta hatta. Teknik olarak bu iz ne sebeple olusmustur? Cilt ile mi yoksa damar ile mi ilgilidir? Tedavisi nasıldır, dudak cok kanlanan bir bölge, sonrasında leke, yara izi, yanik izi, beyazlik veya deride çukurluk kalmasi, diger damarlara hasar verme, sinirlere gelme gibi riskleri nedir? Tekrar orada ucuk cikip kabuklansa iyileşme sağlanıp görüntü kaybolur mu?

2 cevap
Cevaplar (2)

Anlattığınız tablo sadece kozmetik probleme yol açan, sağlık açısından tehlikesi olmayan bir problem gibi duruyor. Çeşitli sebeplere bağlı olarak kılcal damarlarda genişleme oluyor. Bunun tedavisi uygun lazerle kılcal damarların yakılmasıdır. Tabii ki daha detaylı ve net bilgilendirme için bir dermatologa başvurmanızı öneririm. Geçmiş olsun

7 Mart 2022 10:42
ÇM
Soru Sahibi

Teşekkürler. Tekrar uçuk çıkıp kabuklansa kendiliğinden geçer mi acaba?

7 Mart 2022 12:59

Maalesef mümkün değil Merve Hanım.

7 Mart 2022 16:27