EE
Soru Sahibi
21 Ağustos 2011 14:19

dr.bey iyi günler.4 yıl önce meme ca dan göğsüm alındı.kemo-radyot.gördüm ş

dr.bey iyi günler.4 yıl önce meme ca dan göğsüm alındı.kemo-radyot.gördüm şimdi beyin metten ameliyat oldum ışınlar bitti.ped sonucuna göre ise::sol frontal bölgede hipemetabolik alan sol suprakvakular medastinal artmış metabolik aktivite gösteren lenf nodları tiroid bezinde difüz metabolik aktivite artışı(tiroid_-graves_) sol adrenal bezde noduler kalınlaşma ve simetriğine oranla artmış metabolik aktivite bu sonuca göre ne yapılması lazım ciddi bi durum varmıdır tşkk.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Coşkun Tecimer
Tıbbi Onkoloji , Hematoloji

Sol mediasten dışındakiler metastaz gibi görünmüyor. Sol frontal bölge beyinde ışın verilen yer ise ona bağlı olabilir. Aksi taktirde burası da metastaz olabilir. Kemoterapi ya da reseptör durumuna göre anti-hormon ya da trastuzumab verilebilir. Trastuzumab bir antikordur.

21 Ağustos 2011 18:11