TT
Soru Sahibi
8 Aralık 2020 01:49

Donuk omuz

merhaba hocam 2 yıl önce bankart lezyonu ameliyatı oldum. (artroskobi) omzumun iyileşme süresi çok uzun sürdü. ben hala donuk omuz egzersizleri ve güçlendirme egzersizleri yapıyorum fakat eski haline gelmedi. acaba donuk omuz ne zaman geçer. 2 yıl uzun bir süre mi bunun için. Omuzum Eski esnekliğine ve gücüne kavuşurmu? Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar. 2 yıl gerçekten uzun bir süre. Sporcu fzyolojisine sahip ve aktif olarak devam eden kişiler için kabul edilebilir sınırın çok üzerinde. Omzunuzun yeniden eski esneklik ve normal eklem hareket açıklığına kavuşmaması için bir neden yok. Önemli olan doğru yaklaşımı. Öncelikle şimdiye dek uygulanan yaklaşım neden işe yaramamış bunun değerlendirilmesi lazım.

4 Ocak 2021 10:42

Merhabalar. 2 yıl gerçekten uzun bir süre. Sporcu fzyolojisine sahip ve aktif olarak devam eden kişiler için kabul edilebilir sınırın çok üzerinde. Omzunuzun yeniden eski esneklik ve normal eklem hareket açıklığına kavuşmaması için bir neden yok. Önemli olan doğru yaklaşımı. Öncelikle şimdiye dek uygulanan yaklaşım neden işe yaramamış bunun değerlendirilmesi lazım.

4 Ocak 2021 10:43