ys
Soru Sahibi
9 Aralık 2015 17:29

Dolgu yapılmış diş çürüklerine GC tooth mousse içten tedavi edermi

Saygılar hocam benim çürük dişlerime beyaz dolgular yapıldıda onları içten tedavi etmesi için gc tooth mousse önerdi doktorum çürüklerim çıkıntılıymış ve fazla çürüğüm varmış onlara ilk dolgu yaptı sonra gc tooth mousse almamı önerdi içten tedavi etmesi için çürükleri faydasını görürmüyüm acaba hocam çıkıntılı çürüklerim varmış onlara dolgu yapıldı ve diğer dolgu yapılan çürüklerime etkisi olurmu tavsiyeleriniz nelerdir detaylı bilgi verirmisiniz tavsiyeleriniz nelerdir acaba yaş 25 ufaltırmı çürükleri zamanla netür faydaları olur

1 cevap
Cevaplar (1)

Çıkıntılı çürük derken çıkıntılı dolgular demek istediniz sanırım. Böyle bir durumda dolguların yenilenmesi tavsiye edilir, bu şekilde bekletmek daha fazla çürüyecek demektir. Bahsettiğiniz ürün, dişin iyice başlangıç halindeki çürüklerine tekrar mineral çökelterek çürümeyi durdurmayı amaçlar. Başarı oranı hakkında bir şey söyleyemem. Ancak belli seviyeye gelmiş çürükleri durdurmaz veya onarmaz.

13 Aralık 2015 03:18