ys
Soru Sahibi
9 Aralık 2015 17:27

Dolgu yapılmış diş çürüklerine GC tooth mousse içten tedavi edermi

Saygılar hocam benim çürük dişlerime beyaz dolgular yapıldıda onları içten tedavi etmesi için gc tooth mousse önerdi doktorum çürüklerim çıkıntılıymış ve fazla çürüğüm varmış onlara ilk dolgu yaptı sonra gc tooth mousse almamı önerdi içten tedavi etmesi için çürükleri faydasını görürmüyüm acaba hocam çıkıntılı çürüklerim varmış onlara dolgu yapıldı ve diğer dolgu yapılan çürüklerime etkisi olurmu tavsiyeleriniz nelerdir detaylı bilgi verirmisiniz tavsiyeleriniz nelerdir acaba yaş 25 ufaltırmı çürükleri zamanla netür faydaları olur

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Dt. Şule Şimşek
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Sayın Yıldız, GC içten değil dişin dış yüzeyinden etki gösteren bir üründür. Çok sayıda dolgu mevcutsa yeni oluşabilecek çürükleri engellemek, başlamış çürükleri yavaşlatmak amacıyla, rutin ağız bakımına takviye olarak önerilir.

12 Aralık 2015 13:34