GO
Soru Sahibi
20 Aralık 2016 19:52

Dolgu sonrası ağrıyan diş

Merhaba Murat bey, 3-4 ay önce dişimdeki çürüğe dolgu yapıldı, hekimim sinir/damar dokusuna çok az dokunduğunu ve kanal tedavisi yapmamak için ilaçlı dolgu yaptığını, birkaç ay soğuk hassasiyeti olabileceğini söyledi. 4 ay sonrasında soğuk, sıcak hassasiyetinin yanında hala sert çiğneme sırasında bile şiddetli olarak ağrı yapıyor. Son 1 aydır kendi kendine de çok ince de olsa sızlamaya başladı. Dişime dışardan tırnakla hafifçe vurunca da sızlama yapıyor. - Bu aşamada daha çok beklemenin %1 bile olsa dişi kanal tedavisinden kurtarma şansı var mıdır? - Kanal tedavisi dışında bir alternatif tedavi ile çözülme ihtimali var mıdır? (tekrar dolgu vs ile.) - Eğer kanal tedavisi olacaksa tek seans muhtemelen yeterli olur mu? Şimdiden teşekkür ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Dt. Murat Okuyan
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

röntgeniniz var mı acaba görmek faydalı olur

21 Aralık 2016 06:09
GO
Soru Sahibi

Merhabalar, guncel rontgenim su anda yok. Muayenesiz ve rontgensiz kesin bir cevap veremeyeceginizin farkindayim ama tecrubeniz itibariyle vereceginiz ön bir cevap su anda yeterli olur. Saygilarimla,

21 Aralık 2016 07:24
Dr. Dt. Murat Okuyan
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

buyrun gelin bir bakayım isterseniz

21 Aralık 2016 12:44