1 Haziran 2009 19:55

doktor bey merhabalar. ben bundan 6 ay önce mesane ameliyatı geçirdim ve ka

doktor bey merhabalar. ben bundan 6 ay önce mesane ameliyatı geçirdim ve kanser başlangıcı olduğunu öğrendim çok ani geliştiği için daha önceden atlattığımı zannettiğim depresyonumun tekrarlamasına sebep oldu.psikiyatri kontrolünde lustral ve zanax başlandı hemen hemen 6 aydır kullanıyorum fakat lustral kilo yaptı bende.cipralex kullananların kilo problemi olmadığını öğrendim . lustralden cipralex e bi anda geçilirmi .. ve gerçekten cipralex iştah kaybı yapıyormu. şimdiden teşekkür edrim...

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Psikiyatrik ilaçların kilo ve iştah üzerine etkileri kişiden kişiye farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle iştah kesici diye nitelendirme yapılması doğru değildir. Ki bu ilaçlar zayıflama ilaçları da değildir. Bence ilaç değişimini -bu gibi nedenlerle de olsa- mutlaka hekiminizin kontrolünde yapmalısınız. Saygılarımla

2 Haziran 2009 17:20